Кои нови NFT колекции доаѓаат во 2022 година?

  • Категорија на предмети:NFT

Одговорот е многу едноставен, Cazoo го обезбедува! nft.cazoo.it е роден на почетокот на 2022 година на барање на истата заедница, која сè повеќе ја презема одговорноста за барањата за соработка ...

ПрочитајтеКои нови NFT колекции доаѓаат во 2022 година?

Попуст на надоместоците за Binance

  • Категорија на предмети:Binance

Секоја трговија, секоја финансиска операција што се спроведува на Бинанс, најголемата берза во светот денес, има цена, провизија, надоместок. Доколку не сте веќе регистрирани на ...

ПрочитајтеПопуст на надоместоците за Binance

Сораре: какви првенства има на лето? Ажурирано во 2022 година

Во текот на летниот период цела фудбалска Европа ги прекинува своите првенства на неколку месеци, повеќе или помалку, заслужен одмор. Всушност, јуни е месецот во кој не се гледаат ...

ПрочитајтеСораре: какви првенства има на лето? Ажурирано во 2022 година

Што е AMM, автоматизиран креатор на пазар?

Автоматизираните креатори на пазарот ги поттикнуваат корисниците да станат даватели на ликвидност во замена за дел од надоместоците за трансакцијата и бесплатни токени. Кога Uniswap се роди во ...

ПрочитајтеШто е AMM, автоматизиран креатор на пазар?

Дали е Binance безбеден? Управуваше со 30% од спот обемот на криптовалути за март 2022 година

  • Категорија на предмети:Binance

Најновиот месечен извештај на CryptoCompare покажува дека Binance зароби речиси една третина од вкупниот износ со кој се тргува на платформите за криптовалути во март 2022 година. Нема банани. Според неодамнешниот извештај на ...

ПрочитајтеДали е Binance безбеден? Управуваше со 30% од спот обемот на криптовалути за март 2022 година

Метриката што треба да се земе предвид за купување и продавање NFT

  • Категорија на предмети:BinanceNFT

TL: DR Кога избирате да купите или продадете NFT, треба да имате на ум некои основни метрики за да ја измерите неговата потенцијална вредност. Бројам осум, осум метрика ...

ПрочитајтеМетриката што треба да се земе предвид за купување и продавање NFT

10-те најдобри монети за приватност и како да ги купите

  • Категорија на предмети:Binance

TL: Монетите DRLPrivacy се криптовалути кои можат да ги сокријат или заматуваат трансакциите на блокчејнот за да одржат повисоки нивоа на приватност и анонимност. Нивниот напреден криптографски метод е она што ...

Прочитајте10-те најдобри монети за приватност и како да ги купите
Дознајте повеќе во написот NFT: КОМПЛЕТЕН водич за наоѓање на следните 100x!
Како да најдете NFT кои прават 100x?

NFT: КОМПЛЕТЕН водич за наоѓање на следните 100x!

  • Категорија на предмети:NFT

Кој не би сакал да направи x50 или x100 со NFT инвестиција? Сепак, станува речиси покомплицирано отколку со криптовалутите, бидејќи има неколку уникатни фактори ...

ПрочитајтеNFT: КОМПЛЕТЕН водич за наоѓање на следните 100x!
Дознајте повеќе во написот Извештај NFT: 2021 година е година на голем раст
Квартален извештај на NFT 2022 година

Извештај NFT: 2021 година е година на голем раст

Го прочитавме последниот Nonfungible извештај, посветен на светот на NFT. Дали му веруваме на Nonfungible? Кој сум јас? Основана во 2018 година првично за следење на трансакциите на Децентраланд во реално време, компанијата ...

ПрочитајтеИзвештај NFT: 2021 година е година на голем раст

Фудбалска понуда: разменете Fiat & споделете. Награда за базен: 50.000 XNUMX BUSD со Binance

ТЛ: Д-р Бинанс започнува ново натпреварување, фудбалско првенство. Кој тргува најмногу, освојува најмногу Буш. Да се ​​прослави финалето на Копа Америка и Купот на ЕУРО, како и натпреварувачкиот дух на ...

ПрочитајтеФудбалска понуда: разменете Fiat & споделете. Награда за базен: 50.000 XNUMX BUSD со Binance

Пазар на Binance NFT: Колекции на Енди Ворхол, Салвадор Дали

  • Категорија на предмети:NFT

Не-габични белези (NFT) го освоија светот. Освен ако не живеете во пештера, каде wifi станува многу лошо, веќе сте слушнале за оваа нова ...

ПрочитајтеПазар на Binance NFT: Колекции на Енди Ворхол, Салвадор Дали

Ажурирање на Метамаск: Заменете го паметниот ланец Binance директно од паричникот Метамаск

  • Категорија на предмети:Metamask

Најновата надградба на Метамаск им го олеснува животот на loversубителите на паметниот синџир Binance: сега е можно да разменуваат белези директно од работната површина или мобилниот паричник. Функцијата Swap ги комбинира податоците ...

ПрочитајтеАжурирање на Метамаск: Заменете го паметниот ланец Binance директно од паричникот Метамаск

Индија може да се пресели да го класифицира Биткоин како класа на средства

  • Категорија на предмети:Вести

Па да! Индија, која првично покажа многу непријателство кон криптовалутите, сега нарача комитет кој се очекува наскоро да го достави нацрт-предлогот до владата. По

ПрочитајтеИндија може да се пресели да го класифицира Биткоин како класа на средства

Крај на содржината

Нема повеќе страници за вчитување