Моментално го гледате Сораре влегува во друг тим, гигантот Бока Јуниорс 🇦🇷

Сораре влегува во друг тим, гигантот Бока јуниорс

Време на читање: 2 минути

Сораре, платформа заснована на blockchain разговаравме за во овој напис, која ја револуционизира играта на фантастичен фудбал, сега објави дека ја поддржува Бока јуниорс.

Бока јуниорс: Гигант на јужноамериканскиот фудбал

Бока јуниорс, каде што играше легендата Диего Марадона, а исто така беше и тренер, се приклучува на уште 137 клубови во екосистемот Сораре - екосистем што рапидно расте.

Наградуваниот тим, како на локално, така и на меѓународно ниво, се проценува на над 213 милиони УСД, може да се пофали со хипер-ревносна навивачка база и stвездени играчи. Играчи од калибарот на Марко Рохос, поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед и Карлос Тевез, фудбалска легенда меѓу навивачите на Манчестер Јунајтед и Сити.

Дигиталните картички NFT на Бока јуниор се појавуваат на аукција

По овој договор, дигиталните картички на првото издание на некои играчи на Бока јуниорс сега се на аукција Пазар на Сораре. Како и сите картички на Сораре, овие картички се целосно лиценцирани од клубот и не кршат никакви права на слика.

Растечкиот екосистем на Сораре

Денешното соопштение доаѓа помалку од три недели откако Сораре пречека пет екипи од Серија А - Каliaари, Genенова ЦФЦ, Хелас Верона ФК, УС Сампдорија и Удинезе Калчо. Со нивниот влез, сега има 11 екипи од Серија А, вклучувајќи го и Јувентус, во екосистемот Сораре.

Додека навивачите можат да тргуваат со дигитални картички со ограничено издание, тие исто така можат да изберат да учествуваат на турнири и да бидат наградени. Ако сакате да се претплатите, кликнете на копчето подолу. Haveе имате предност! Веднаш штом ќе купите 5 ретки играчи, ќе добиете подарок картичка!

Со успехот на Бока јуниорс, најдобро време е да се пријавите и да ги скаутирате потенцијалните играчи чија вредност најверојатно ќе се зголеми подоцна во професионалната кариера. Со пријавување, играчите имаат шанса да освојат НФТ-картичка на Бока јуниорс.