Aktualisht jeni duke parë një udhëzues të plotë për të kuptuar se si të përdorni Binance

Një udhëzues i plotë për të kuptuar se si të përdorni Binance

Koha e leximit: 16 minuti

A jeni duke u përpjekur të zhytni gishtat e këmbëve tuaja në kriptografi për herë të parë apo keni gjetur atë legjendare altcoin dhe a keni nevojë të kaloni nëpër Coinbase për ta marrë atë? Nëse kjo ju ka ndodhur më parë, ju mund të jeni duke kërkuar një Shkëmbim që ju lejon të përdorni qindra altcoin dhe çiftet tregtare. Një Shkëmbim që ju jep më shumë mundësi për të depozituar dollarë, paund, euro ... ndoshta, dhe vetëm ndoshta, ndoshta ju jeni gjithashtu të interesuar të keni mundësinë për të tregtuar Ardhmes për të fituar interes në kriptovalutën tuaj. Ndoshta edhe dëshiron të marrësh një të tillë kartë kripto Visa. Ndoshta mbase doni të merrni pjesë në një nga ato IEO misterioze (Oferta fillestare e shkëmbimit) për të cilën dikush ju tha .. që e keni lexuar diku .. lajme të mira për të gjithë! Nuk është kjo Shkëmbim fantazmë që ofron të gjitha këto dhe shumë më tepër. Në të vërtetë, është shkëmbimi numër një i kriptovalutave në botë: Binance.

Unë shkruaj një udhëzues përfundimtar për fillestarët për të përdorur Binance. Hap pas hapi, si të blini Bitcoin me monedhën normale fiat, ne do të shohim se si të tregtojmë në Exchange dhe t'ju japim një pasqyrë të plotë të karakteristikave të tjera kryesore të Binance. Ne gjithashtu do të shikojmë se si të merrni një zbritje të tarifës tregtare 40% në mënyrë që të mund të mbani sa më shumë nga ato fitime kripto në portofolin tuaj të jetë e mundur.

A je i ri këtu? Mirëseardhje!

Këtu në cazoo qëllimi im është të mësoj përmendësh, duke e shkruar atë, informacionin që mbledh çdo ditë në internet, sepse kjo ka qenë gjithmonë metoda ime e studimit. Nëse e shkruaj, e mbaj mend. Në vend që ta bëj thjesht me fjalë, e bëj këtu, kështu që mbase mund të ndihmoj dikë tjetër me shënimet e mia. Do të flas me ty duke folur me veten time, sikur të ishte një ditar.

Siç thonë të gjithë unë nuk jam këshilltarët financiarë ndoshta ia vlen të mbulosh prapanicën tënde, dhe pastaj do ta them edhe unë: Unë nuk jam këshilltar financiar, Unë nuk po ju tregoj se si të investoni paratë tuaja dhe kurrë nuk do t'ia lejoja vetes.

Gati për të mësuar gjithçka rreth Binance? FIK.

përmbajtje

Kush është Binance?

Le të bëjmë një përmbledhje të Binance si kompani? Në fund të fundit, ndoshta është një ide e mirë të dini para se të depozitoni para në platformën e tyre me kë keni të bëni.

Pika e parë kundër: askush nuk e di se ku ka selinë Binance. Shumë thonë Malta, megjithatë rreth një vit më parë rregullatori Maltez u përgjigj personalisht për të thënë që Binance nuk është nën juridiksionin Maltese. Sidoqoftë, a është vërtet problem? Jeni të interesuar të dini se ku bazohet Bitcoin? Këto janë kompani kriptovalutash. Ndoshta është më mirë të mos i gjykoni ata siç do të gjykonit me një kompani tradicionale. Mbi të gjitha, Binance është globale dhe ka zyra me personel në të gjithë botën në rreth 50 vende.

Fshihen edhe djemtë e Binance? Unë do të thosha jo: mes tyre është themeluesi dhe magjistari legjendar i financave Changpeng Zhao, i njohur më mirë si CZ, i cili merr pjesë në shumë intervista, shkruan shpesh në Twitter dhe madje një ditë shfaqet në kopertinën e revistës Forbes. Sipas kësaj reviste, CZ është personi i pestë më i pasur në kriptovalutë me një vlerë neto të vlerësuar në një marramendje prej 1,9 miliardë dollarësh.

https://pbs.twimg.com/media/DxEcsH0U0AAL9x6.jpg
Changpeng Zhao në kopertinën e Forbes

Nisur në 2017, pas një ICO të suksesshme që mblodhi 15 milion dollarë në të cilat investitorët morën monedha BNB në këmbim, me një vlerë fillestare prej rreth 10 cent. Sot BNB lëviz rreth 250 dollarë. Kjo nuk është një kthim i keq i investimit për ata që i besuan CZ që nga fillimi. Në 2019, Binance gjeneroi rreth 570 milion dollarë fitime dhe në fund të vitit 2020 vetëm Shkëmbimi kishte rreth 1 miliard dollarë fitime. Gjithashtu në vitin 2020 Binance ka bleu furnitorin e kartave kriptografike Goditje e fortë, një projekt me vlerë afërsisht 200 milion dollarë. Ajo gjithashtu kohët e fundit bleu coinmarketcap.com për 400 milion dollarë. Investime të tjera strategjike përfshijnë Shkëmbimin FTX, shenja e së cilës është një nga 40 kriptomonedhat më të mira dhe ka një vlerë prej rreth 2 miliardë kapitalizimit të tregut.

Ky që sapo rendita nuk është një listë shteruese e gjithçkaje në të cilën Binance ka investuar strategjikisht, por mendoj se e kuptoni që Binance Exchange nuk është saktësisht një projekt i drejtuar diku në bodrum. Jo, është Shkëmbimi Crypto më i suksesshëm në planet, i udhëhequr nga një themelues i cili arriti në tre vjet e gjysmë atë që do t’u duhej më shumë miliarderëve gjatë gjithë jetës dhe, për më tepër, Binance nuk ka në plan të ngadalësojë zgjerimin e saj. Aq shumë sa nëse qëllimet e tyre do të ishin dashakeqe… ata do të kishin shumë për të humbur.

Binance gjithashtu ka një histori të provuar të bërjes së gjërave të duhura - ju tashmë mund ta dini se ata u hakuan në 2019, ku afërsisht 2% e zotërimeve të Bitcoin në Exchange ishin humbur. Sidoqoftë, Binance ka rimbursuar plotësisht të gjithë ata që janë prekur nga ai sulm tërheqjen e fondeve nga fondi SAFU (Fondi i Sigurt i Aseteve për Përdoruesit) që është një kazan kriptovalutash i lënë mënjanë për të mbuluar gjëra të tilla si hacks.

Unë do të thoja që kemi një pasqyrë të mirë. Le të shkojmë përpara dhe të shohim se si të zbulojmë nëse ai altcoin që ju dëshironi renditet në të vërtetë në Bursë. Mbi të gjitha, çfarë kuptimi ka të krijoni një llogari nëse ajo që po kërkoni nuk është atje. Tani do t'ju tregoj një hile për të kuptuar në të cilën tregtohet ndonjë kriptomonedhë.

A i mbulon Binance të gjitha kripto që më interesojnë?

Për ta bërë këtë ju mund të shkoni në coinmarketcap.com, klikoni në kërkim dhe shkruani në kripto për të cilën jeni të interesuar. Në këtë rast kam përdorur Ortek. Pasi të klikoni në Orteku, do të shihni një faqe statistikash me një seri të metrikave dhe një tabelë çmimesh. Nëse shikoni mbi tabelën e çmimeve do të shihni një bandë opsionesh të ndryshme dhe njëra prej tyre do të jetë një buton i Tregut. Klikoni mbi atë djalë të vogël dhe së shpejti do të shihni të gjitha shkëmbimet e ndryshme që renditen Orteku së bashku me çiftet e ndryshme të shkëmbimit të disponueshëm.

Le të shohim: AVAX mund të blihet në Binance me argumentet USDT, BTC, EUR, BUSD dhe BNB. Gjithashtu mbani në mend se Binance zakonisht ka vëllimin më të lartë të tregtimit për pothuajse të gjitha kriptovalutat e mbështetura, kështu që shumica e njerëzve që tregtojnë monedhën në fjalë e bëjnë këtë në Binance. Sido që të jetë, ju mund ta përsëritni atë metodë për çdo kriptomonedhë për të gjetur se ku ta blini.

Bashkimi me Binance është me të vërtetë i thjeshtë, nuk ka kuptim të shkruash hap pas hapi se çfarë të bësh, besoj se do të përdorësh një fjalëkalim që është me të vërtetë e vështirë të mendosh dhe sigurohu që të kesh konfirmuar vërtetimin me dy faktorë duke përdorur Google Authenticator. Siguria nuk është kurrë shumë!

Tani depozitojmë monedhën fiat, d.m.th. euro ose dollarë, në Binance.

Tani depozitojmë monedhën fiat, d.m.th. euro ose dollarë, në Binance

Në krye është butoni Buy Crypto, blini kriptovalutë. Pasi ta klikoni, do të shihni një listë të të gjitha monedhave të ndryshme fiat. Ajo që është vërtet interesante për Binance është se disa nga këto metoda depozitash janë pa komision, kështu që në thelb ju po merrni maksimumin për paratë tuaja. Në të gjithë Evropën, transferimi bankar, pra depozita SEPA, është një zero komisione , ndërsa nëse preferoni të përdorni kartën tuaj të kreditit për të bërë atë depozitë në Binance si Visa ashtu edhe Mastercard, do të tarifoheni 1,8% për euro. Unë nuk dua të paguaj komisione. Vetëm kini kujdes nga një gjë kur përdorni transferimin bankar: duhet të përdorni të njëjtën gjë kodi referues i pagesës, kodin referues të pagesës, të cilin e shihni në Binance. Në këtë mënyrë Binance e di që është tuajat depozitë dhe që do të caktohet tuajat llogari Sapo depozita juaj të jetë përpunuar dhe të keni disa euro në llogarinë tuaj Binance, ju mund të ktheheni te skeda Buy Crypto dhe të zgjidhni Bilancin e Parave nga menyja në rënie.

Në faqen vijuese mund të vendosni se si dhe cilën kriptomonedhë dëshironi të blini. Binance gjithashtu ju tregon se sa kriptomonedhë do të merrni .. në thelb kjo është gjithçka që ka për të.

Po sikur të keni tashmë një kriptomonedhë dhe të doni të bashkoheni me atë shuplakë altcoin në bursë?

Depozitimi i Crypto në Binance

Për të depozituar kriptën në llogarinë tuaj, hyni në llogari dhe klikoni në butonin e portofolit në të djathtë të sipërme të ekranit. Kjo do të zgjerojë një menu në rënie dhe ne jemi të interesuar për artikullin Fiat dhe Spot. Hyni atje. Ju do të merreni në këtë ekran:

Pastaj klikoni në butonin Depozitë, dhe faqja e parë që do të shfaqet do të jetë një faqe depozite për Bitcoin me adresën e saj BTC. Nëse dëshironi të depozitoni BTC, kjo është adresa që mund të përdorni për të dërguar Bitcoin në Binance. Megjithatë nëse keni një altcoin ju doni të depozitoni në vend të kësaj thjesht mund të klikoni në atë buton Bitcoin për të zgjeruar një menu në rënie dhe për të kërkuar kripton për të cilin jeni të interesuar. Këtu për shembull unë kam zgjedhur Cardano.

Ne thamë që ka komisione për tregtim: tani unë do të shpjegoj se si t'i paguaj ato pak më pak. Unë gjithashtu kam disa sugjerime se ku mund të gjeni Promovime binance, dhe disa nuk duhen humbur.

Si të kurseni në komisione

Komisionet duken si një formalitet, por ato gjithmonë duhet të shtohen .. dhe kur të bëhen shumë në planin afatgjatë, ata do ta bëjnë veten të dëgjuar, prandaj dëgjoni me kujdes.

Para së gjithash: ekzistojnë dy lloje të tarifave të tregtisë së kriptovalutave, e para është ajo TAker Tarifa e cila vlen kur ju bëni një porosi me çmimin aktual të tregut. E dyta është Tarifa e shënjuesit, të cilën ju e paguani kur siguroni likuiditet duke futur gjëra të tilla si "urdhër kufiri". Unë jam i sigurt që Tarifat e Marrësit do të paguhen për operacionet që dëshironi të bëni, kështu që le të përqendrohemi në këto.

Të dy tarifat e Marrësit dhe Krijuesit fillojnë me një komision prej 0,1000%. Ka disa mënyra për të ulur më tej ato tarifa. E para është duke tregtuar më shumë se 50 Bitcoins në 30 ditë… një vëllim tregtar pothuajse i paarritshëm. Përndryshe ju mund të mbani më shumë se 50 BNB në llogarinë tuaj për një Tarifë Prodhuesi paksa të reduktuar prej 0,0900%. 50 BNB, tani, është rreth 11.100 €, kështu që është ende një shumë princërore.

Nëse dëshironi një zbritje në Tarifat e Marrësit, do t'ju duhet të shkëmbeni 4500 BTC në 30 ditë ose të keni 1.000 BNB në llogarinë tuaj. Po, kjo është më shumë se 220.000 në kripto BNB. Sa i kanë të gjitha ato para mënjanë?

Pra, ajo që unë rekomandoj është të gjithmonë mbani disa BNB në llogarinë tuaj dhe përdore atë për të paguar tarifat e tregtimit. Bëni atë, dhe automatikisht do të merrni 25% zbritje të atyre tarifave dhe do të paguani vetëm 0,0750%. dhe po, ju mund të kurseni edhe më shumë! Ju duhet të përdorni kjo lidhja ime me referime, dhe ju mund të merrni një tjetër 20% zbritje të atyre tarifave të tregtisë.

Pra, nëse po hapni një llogari të re Binance tani mund të bëni dy gjëra shumë të thjeshta: të blini disa BNB për të paguar tarifat e tregtisë dhe të regjistroheni duke përdorur lidhjen time. Nëse e bëni, mund të filloni tregtimin përgjithmonë duke ulur komisionet me 40%, nga 0,1000% në vetëm 0,0600%.

Praktikisht askush nuk flet për fantastiken promovime në Binance gjenden në faqen kryesore.

Promovimet në Faqja Kryesore të Binance

Shumica e këtyre promovimeve janë të drejtuara ndaj kripto-junkies, atyre që shkojnë në abstenim pa kripto. Por përsëri ia vlen të kalosh nëpër to dhe të shohësh nëse ndonjë prej tyre ka një vlerë që të intereson ty.

Për shembull, nëse dëshironit të tregtonit kriptën REEF, do të kishte një konkurs 50.000 $ REEF. Ndërsa këto çmime shpesh shkojnë në drejtim të tregtarëve të fortë, ekziston një element i lotarisë në shumë prej promovimeve: në këtë konkurs tregtar me kripto REEF, 20 njerëz me fat që kishin tregtuar me REEF u zgjodhën rastësisht për të marrë 500 si një dhuratë. $ të REEF. Hidhni tutje.

Mirë, tani ju dini për komisionet dhe promovimet. Le të fillojmë të flasim për tregtinë aktuale në Binance.

Si të tregtoni në Binance?

Pra, ka disa mënyra për të tregtuar në Binance. Cila është mënyra më e thjeshtë? Si zakonisht, sigurohuni që të keni hyrë në llogarinë tuaj Binance, pastaj klikoni Tregtia nga shiriti i sipërm i menusë dhe zgjidhni Konverto.

Ju do të vini në një ekran ku mund të zgjidhni kriptovalutat që dëshironi të konvertoni dhe të zgjidhni shumën që dëshironi të tregtoni.

Shndërrimi i kriptomonedhës

Le të pretendojmë se duam të tregtojmë 1 ETH në Bitcoin.

Thjesht futeni atë duke klikuar në Shikimin e Shikimit. Ju do të shihni kuotimin e çmimeve dhe vëmendje, ju keni disa sekonda për të pranuar atë çmim. Pasi të keni përfunduar, ju keni përfunduar tregtinë. Shumë e lehtë.

E keqja e kësaj metode është se ekziston vetëm një numër i kufizuar i çifteve tregtare dhe mbështet vetëm porositë e tregut, që do të thotë se duhet të mbështeteni te çmimi i tregut në atë moment të saktë.

Nëse dëshironi më shumë fleksibilitet, mund ta merrni në panelin klasik të tregtimit: në shiritin e lundrimit në krye, Tregtimin dhe më pas Classic.

Atëherë do të shihni një ekran tregtar si ky dhe ndoshta po mendoni "Dreq E dija që do të ishte e komplikuar". Bëni një hap prapa! Dhe mos u frikësoni. Unë ju premtoj se nuk është aq e komplikuar sa mund të duket në shikim të parë.

Avantazhi i përdorimit të këtij lloji të ndërfaqes tregtare është se mund t'ju lejojë të vendosni lloje më të përparuara të porosive, të cilat mund t'ju kursejnë shumë para dhe shumë kohë.

Për të kuptuar se çfarë po ndodh me këtë ndërfaqe tregtare le ta ndajmë atë në seksione.

Libër Rendi Binance
Libri i porosive, regjistri i porosive

Në të majtë është Libri i Porosive, libri i porosive, Të gjithë ata numra të kuq në krye janë porositë e shitjes për një kriptovalutë të veçantë dhe të gjitha ato të gjelbra janë porosi të blerjeve. Të gjitha ato porosi bëhen me çmime të ndryshme. Kolona e majtë në librin e porosive është çmimi me të cilin njerëzit kanë vendosur porosi për blerje ose shitje. Kolona e mesme është sasia e kriptovalutës në dispozicion për vlera të caktuara të çmimit të shitjes, dhe së fundmi kemi kolonën e duhur në librin e porosive që tregon vlerën e dollarit në dispozicion në vlera të ndryshme të çmimit të shitjes. Në qendër të ekranit mund të shihni një tabelë çmimesh.

Filtroni në krye sipas kornizës kohore

Ju mund ta filtroni atë sipas kornizave të ndryshme kohore dhe gjithashtu mund të klikoni në shigjetën e vogël për të parë mjetet e tabelës, nëse jeni të interesuar të bëni analiza teknike. Për më shumë mund të flitet .

Hapni mjetet e tabelës më poshtë

Në krye të djathtë të panelit të tregtimit keni të gjitha çiftet e ndryshme tregtare në dispozicion në Binance. Me funksionin e kërkimit ju gjeni kriptovalutën që dëshironi të tregtoni (tregtisë, Flasin anglishtfolësit). Tani jam duke kërkuar ADM-në e Cardano, dhe siç mund të shihni se dalin çifte të ndryshme tregtare. E di, keni dy pyetje.

Kërkoni për shenjën që dëshironi të filloni tregtimin

Së pari, çfarë dreqin nënkuptojnë ata simbole 10x dhe 5x ose 3x pranë disa prej atyre çifteve tregtare ADA? Ata thjesht nënkuptojnë që ju mund të tregtoni me levë prej dhjetë ose pesë ose tre përmes Tregtimi i marzhit: kjo është ajo ku ju merrni hua fonde për të tregtuar me levave, për të rritur fitimet tuaja (dhe humbjet).

Seriozisht, a jeni duke filluar? Shpërfill plotësisht tregtinë e huazuar, lejo që tregtarët me përvojë ta përdorin atë ose të studiojnë për t'u bërë një tregtar me përvojë dhe mund t'i kuptosh plotësisht rreziqet.

Gjëja e dytë që ndoshta po pyesni është pse kërkova ADA në vend që të kërkoja Cardano. Në të vërtetë, nëse ju Cardano Çek, asgjë nuk del. Arsyeja është se çiftet tregtare përdorin versione të shkurtuara të emrave të kriptomonedhave, të quajtura tiker. Zakonisht është një kombinim i tre ose katër shkronjave. Dhe si e gjeni kodin për kriptën që dëshironi të blini? Shkoni te coinmarketcap dhe kërkoni për kriptën që ju intereson. Shënuesi do të shfaqet në të djathtë të emrit të kriptomonedhës.

Kardano shënon në monedhën e monedhës

Kështu mund të gjesh zhurmë për çdo kriptomonedhë. Le të kthehemi në atë panel tregtar.

Tregton tregun, shkëmbimet në treg

Në këndin e poshtëm të djathtë keni tregtinë e tregut, d.m.th tregtinë në treg. Shfaqen vetëm tregtitë më të fundit që janë bërë.

Dhe së fundmi, ju keni pjesën e panelit të tregtisë ku ndodh gjithë magjia dhe ku futni të gjitha porositë e rëndësishme.

Paneli i tregtimit

Si parazgjedhje kjo menu e porosive do të caktohet në Limit Orders. Mënyra më e mirë për të shpjeguar se cilat janë ato është të përdorni një shembull: le të themi se sipas mendimit tuaj çmimi i Bitcoin është shumë i lartë tani, dhe ju do të ishit të lumtur të blini kur të kthehet në 40.000. Ju mund ta vendosni këtë porosi në Binance - do të duhet të shtypni atë çmim prej 40.000 dhe të zgjidhni sasinë e Bitcoin që dëshironi të blini. Duke shtypur butonin e gjelbër Bleni, ajo porosi do të shtohet në regjistrin e porosive. Nëse jeni duke fjetur nesër në mbrëmje dhe çmimi i BTC bie në 40.000 në Binance, atëherë ky urdhër kufiri automatikisht do të shkaktojë dhe ju do të merrni BTC tuaj me këtë çmim më të ulët.

A e kuptonit se si përdoren porositë kufitare në tregtinë e kriptove? Ndoshta do të ishte e vlefshme të përdoren këto Porosi Limit në vend të Porosive të Tregut.

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se porositë limit përdorin Tarifat e Krijuesit si komision, dhe jo Tarifat e Marrësve, të cilat nganjëherë mund të jenë më të lira në Binance. Porositë limit funksionojnë saktësisht njësoj në anën e shitjes: Unë mund të bëj një porosi limit për një bitcoin nëse çmimi arrin 100k - ai porosi do të qëndrojë atje dhe nuk do të bëjë asgjë derisa të arrihet çmimi.

Padyshim, këto porosi janë gjithmonë të anulueshme. Mund të vendosni gjithashtu që porosia të jetë aktive vetëm për një periudhë të caktuar kohe por kjo është një temë për një artikull tjetër.

Tregu Rendit

Porositë e Tregut janë llojet më të thjeshta të porosisë: thjesht po futni një shumë që dëshironi të blini dhe po merrni çmimin e tregut kur vendosni porosinë.

E vetmja gjë për të cilën nuk flasim është Stop Limit Order, unë nuk mund ta shpjegoj atë mirë.

Urdhri i ndalimit

Por nëse keni qenë të kujdesshëm, tani duhet të dini bazat se si të blini dhe shisni kriptovaluta duke përdorur Urdhrat e Tregut dhe Urdhrat Kufizues. Ekziston edhe një gjë tjetër për të shmangur: Të ardhmet.

Derivatet - e ardhmja

Evenshtë edhe më e rrezikshme se Margin Trading. E ardhmja mund të jetë një mjet i dobishëm kur përdoret me përgjegjësi nga tregtarët profesionistë, por të sapoardhurit si ju që dëshironi të tregtoni altcoins të paqëndrueshme me leva 125x… nuk janë njerëz përgjegjës. Nëse këmbëngulni në tregtinë me levë, atëherë mund të merrni në konsideratë Token me Leva, të cilat ju japin levë të moderuar dhe eliminojnë rrezikun e likuidimit. Duhet të flasim edhe për këtë nesër.

Ne kemi parë funksionalitetin themelor të tregtisë në Binance.

Sidoqoftë ky është vetëm një nga shërbimet e shumta të ofruara në këtë shuplakë masive të kriptovalutave, kështu që le të hedhim një vështrim se çfarë tjetër ka në menu.

Shërbime të tjera në ofertë?

Me gjithë këtë qarkullim të kartëmonedhave të reja nëpër botë, edhe ju keni një interes për të qeshur për fondet tuaja. Epo, Binance Earn ju jep mundësinë për të fituar norma interesi prej rreth 6% APY (rendimenti vjetor i përqindjes) në disa monedha kripto.

Fitoni Binance - Kushte fleksibël

Mund të zgjidhni të zgjidhni kursime fleksibël, që do të thotë se mund të përdorni kripton tuaj në çdo kohë, ose mund ta bllokoni atë kriptë për periudha deri në 90 ditë për të marrë një normë interesi pak më të lartë.

Fitoni Binance - Kushtet e Fiksuara

Produktet e kursimeve me rrezik të lartë janë në dispozicion për norma edhe më të larta, por mbani në mend se po ndërmerrni më shumë rrezik për të marrë më shumë kthim.

Fitoni Binance - Produkte me rrezik të lartë

Arsyeja pse këto produkte që krijojnë interes janë kaq të popullarizuara është se shumë njerëz mbajnë kriptovaluta në një portofol dhe ulen atje duke mos bërë asgjë. Në vend të kësaj, njerëzit e tjerë marrin një pjesë të pasurive të tyre për të fituar interes ndërsa ata presin që çmimet e kriptovalutave të shpërthejnë dhe të godasin çmimin e tyre të dëshiruar.

Një tjetër produkt i nxehtë që Binance ofron është karta e tyre e vizave kripto.

Karta e Debitit Visa Crypto e Binance

Por pse do të dëshironit ndonjëherë të kishit një të tillë?

Le ta pranojmë, konvertimi i kriptovalutave dhe tërheqja e parave nga banka juaj mund të jetë një sherr. Gjithashtu, është mirë të mendosh për t’i dhënë vetes diçka, nëse nuk do të shkojë aq keq .. kështu që nëse kujdesesh dhe dëshiron të jesh në gjendje të shpenzosh kripton tënd kudo që të pranohet Visa, atëherë një kartë Crypto është ajo që ju nevojitet. Karta është në dispozicion në një mori vendesh në botë. Ajo kartë e bukur Binance e zezë është plotësisht falas dhe vetë Binance nuk ju ngarkon me asnjë tarifë përpunimi apo administrative. Kjo kartë gjithashtu lidhet me llogarinë tuaj Binance Exchange! Dhe gjithashtu, ju mund të merrni deri në 8% kthim të parave të gatshme kur e përdorni atë kartë kështu që po, nëse jeni me fat sa të jeni në gjendje të merrni një kartë binance atëherë mund të dëshironi të kapni një të tillë tani.

Unë nuk ju rekomandoj ta bëni këtë, por Binance gjithashtu ofron kredi kripto të kolateralizuara nëse dëshironi.

Kredi kripto

Mënyra më e drejtpërdrejtë për ta përshkruar është se është pak a shumë si marrja e një kredie në një dyqan pengjesh, ku ju siguroni kolateral në formën e një artikulli që ka vlerë (si një orë, për shembull) dhe merrni para në hua. Në Binance mund të merrni një raport fillestar Kredi në Vlerë (LTV) prej 55% dhe do t'ju kërkohet të shtoni më shumë kriptovaluta për të siguruar huanë tuaj nëse LTV rritet në 75%. Nëse LTV godet 83%, kolaterali juaj i kripto do të shitet nga Binance për të mbuluar huanë. Ju me siguri nuk doni që kjo të ndodhë.

Ajo që shumica e njerëzve bëjnë me këto hua është blerja e më shumë kriptovalutave, e cila është një formë e levave, por sidoqoftë, nëse jeni të interesuar, me këtë mjet ju mund të siguroni kriptovaluta të kolateralizuara dhe madje të merrni hua paund euro ose dollarë amerikanë ... nëse dëshironi.

Pastaj ekziston një tipar i njohur si Binance Liquid Swap i cili është një mënyrë tjetër që ju të mund të gjeneroni të ardhura pasive me kriptovaluta dhe potencialisht të fitoni një kthim të lartë. Ende mbani në mend se ai mbart rreziqe!

Shkëmbim i lëngshëm i Binance

Një tjetër tipar i ofruar nga Binance është Launchpool i tij. Në thelb ky produkt lejon përdoruesit e Biannce të gjenerojnë shenja si një shpërblim në këmbim të grumbullimit të monedhave të caktuara. Disa kriptomonedha të tilla si Litentry kurrë nuk kanë pasur një shitje publike ose Ofertë Fillestare të Shkëmbimit, dhe në vend të kësaj kanë shpërndarë një pjesë të shenjës fillestare duke përdorur Launchpool.

Binance Launchpool

Produkti i fundit për të cilin dua të flas me ju është Binance Launchpad: është platforma ekskluzive e Binance për fillimin e projekteve kripto.

Binance Launchpad

It'sshtë gjithashtu vendi ku djem si ne mund të marrin shpërndarje të shenjave me çmime shumë, shumë të favorshme .. për projektet e njohura në Launchpad, ndarjet e shenjave bëhen zakonisht përmes një sistemi lotarie - për ta thënë më lehtë, aq më shumë monedha BNB keni në llogarinë tuaj Binance, aq më shumë bileta lotarie merrni. Nëse fitoni lotarinë, ju keni të drejtë të blini një altcoin specifik për një çmim fiks. Pra, me kusht që të zgjidhni një projekt të qëndrueshëm dhe të jeni me fat të merrni një alokim, shanset janë që ju të dilni mjaft mirë sa më shpejt që tregtia publike të fillojë drejtpërdrejt në Binance. Kjo është arsyeja pse pothuajse të gjitha projektet që janë nisur në panelin e nisjes janë pajtuar në mënyrë kronike nga kaq shumë njerëz, prandaj është zbatuar ai sistem lotarie: ishte përpjekja e binance për t'i bërë këto alokime më të drejta dhe më të drejta. Nuk është gjithashtu sikur binance i ndan këto Oferta Fillestare të Shkëmbimit me shkëmbime të tjera, kështu që nëse shihni një projekt në shiritin e nisjes, kjo mundësi do të jetë ekskluzive për Binance. Ia vlen të fluturosh mbi atë jastëk për të parë nëse diçka ngacmon ...

Pothuajse kemi mbaruar. Vetëm disa fjalë të tjera për të folur në lidhje me disa nga burimet arsimore që ofron Binance falas.

Burimet arsimore

E para është Binance Academy, e cila ofron disa burime fantastike për kriptovaluta të ndryshme dhe tema të lidhura me kriptovalutat. E dyta është një gjë shumë e nënvlerësuar: është Binance Research. Këtu mund të gjeni burime që lidhen me projekte me të gjitha llojet e statistikave dhe grafikëve, të cilat kanë të bëjnë me renditjen e furnizimit të argumenteve të një projekti të caktuar, ndarja e shenjave kjo është shpërndarja e tyre, orari i lëshimit të shpërndarjes dhe shumë më tepër. Shikoni, është shumë e thjeshtë për tu lexuar.

Binance Research

Udhëzuesi ka mbaruar ... por e vërteta është se unë sapo kam gërvishtur sipërfaqen dhe se Binance ofron shumë më shumë sesa mund të tregojë në një artikull.

Nëse jeni të interesuar të filloni me Binance, mos harroni atë zbritje speciale të tarifës tregtare 20% duke u regjistruar falas përmes lidhjes referuese.