Aktualisht po shikoni Sorare: cilat kampionate ka në verë? Përditësuar në 2022

Sorare: çfarë kampionate ka në verë? Përditësuar në 2022

Koha e leximit: 2 minuti

Gjatë periudhës verë e gjithë Europa futbollistike ndal kampionatet e saj për disa muaj pushimi, pak a shumë, të merituar. Qershori është në fakt muaji në të cilin nuk shikoni më ndeshje të La Ligës, Premier League apo Serie A. Ka një gjë që nuk ndalet: futbolli legjendar i fantazisë në internet, sorare!

përmbajtje

Çfarë është Sorare?

Nëse nuk e njihni Soraren, ne kemi folur tashmë për të në këtë artikull: Si funksionon Sorare, futbolli fantastik botëror që funksionon në ethereum. TL: DR Një futboll me fantazi botërore, pikërisht, që bën prerjen, më pas krijon, NFT të lojtarëve individualë të ekipeve të ndryshme të futbollit për të cilat ka marrë licencën. Ekuivalenti i albumit Panini, por në shekullin e njëzet e një.

Kjo është forca e skuadrës Sorare, ajo e marrjes së licencës nga ekipet e futbollit për të qenë në gjendje të gjenerojnë ekskluzivisht NFT të lojtarëve të tyre. Çfarë bën Sorare me të? I vë ato në dispozicion të komunitetit, i cili duke i blerë sipas konceptit të ankandit, mund t'i vendosë në disa liga të krijuara posaçërisht sipas logjikës së futbollit fantastik: kushdo që gjen rezultatet më të mira në letrat e tyre që luajnë gjatë javës. … fiton.

Për cilin kampionat keni arritur të merrni licencat e Sorares?

Kampionati për të cilin Sorare ka marrë licencën janë të shumtë, në momentin e shkrimit janë gati 50 dhe mund t'i shihni të gjitha. në këtë adresë.

Çfarë kampionate ka në verë në Sorare?

Ndër ligat për të cilat Sorare ka marrë licencë, janë dy që janë të përshtatshme për ata që edhe nën ombrellë nuk mund të heqin dorë nga futbolli fantastik: kampionati. Aziatike dhe ajo Amerikan. Le të marrim Shtetet e Bashkuara për shembull: kampionati i sivjetmë i Major League Soccer (MLS) filloi më 22 shkurt dhe do të përfundojë më 5 nëntor. Menaxherët që duan të nxjerrin në fushë lojtarët e tyre edhe në periudhën e verës kanë mundësinë të blejnë karta ekipore nga këto liga:

JaponiLiga J10 shkurt - 5 nëntor 2022
KoreaK Liga 119 shkurt - 30 tetor 2022
Shtetet e BashkuaraMLS26 shkurt - 5 nëntor 2022
BrazilBrasileiro Serie A9 prill - 13 nëntor 2022
ArgjentinëArgjentina Primera DIvisiòn5 qershor - 23 tetor 2022
MeksikëLiga MX - Hapja1 korrik - 6 nëntor 2022
PeruLiga 1 - Mbyllje2 korrik - 23 tetor 2022
Kampionati veror i futbollit 2022 për Soraren


Nuk është e lehtë të zgjedhësh se cilët lojtarë të blesh në Sorare duke analizuar këto liga, por ka shumë faqe interneti që mund të na ndihmojnë të marrim vendime më të informuara, të tilla si Soraredata dhe Transfermarket.

Cazoo, mund të më thoni një mënyrë për të marrë një kartë falas në Sorare?

Cazoo! Sigurisht! Sidoqoftë, ekziston një mënyrë shumë e thjeshtë për të marrë një kartë të rrallë falas në Sorare: përdorni një kod referimi: do të merrni një kartë të rrallë! Nuk do t'ju jepet menjëherë, por pasi të keni marrë 5 lojtarë nga Marketplace.

Më pas mund të kërkoni dhjetë karta falas në komunitet sapo të identifikoheni: zgjidhni skuadrat nga ligat e listuara më sipër si preferencën tuaj: sistemi do t'ju japë karta nga lojtarët e zakonshëm nga ligat për të cilat keni shprehur preferencën tuaj. Prandaj do të mund të merrni pjesë në kampionatin e kartave të përbashkëta Sorare edhe gjatë periudhës së verës.

Kodi i referimit për t'u abonuar në Sorare a thua? sorare.com/r/gism , ose